Lige om lidt er det weekend her på matriklen. Et par timers arbejde og så er der dømt afslapning af den gode slags.
Jeg skal ikke engang tænke på aftensmad i dag. Min dejlige mand har inviteret familien på restaurant i Staden. Dejlig måde at starte weekenden på.
I morgen lørdag skal Steen til Grønland, mon ikke jeg skal sende et lille brev med til julemanden? Det er da snart den tid hvor ønsker må gives.
Jonas. line og jeg tager et smut til Staden. Der skal købes håndbold så vi kan øve hjemme, lidt vinterklude må vi også have og måske bliver der tid til lidt mundgodt på en god cafe. Jeg ved, at Jonas
er til at lokke.
Jeg har været så heldig at få foræret 2 billetter til bolig og Livsstils messen i Gigantium, mon ikke det skal være en søndagsgodte, efter lidt hundetræning med Miki. Det tror jeg vil være en dejlig afslutning på en weekend.
Go' fornøjelse - ønsker jer en dejlig weekend
SvarSletTak og i lige måde Merete.
SvarSletHåber det var en god messe :)
SvarSletHilsen
Carl
http://iphonereparationer.dk/
Hej Carl
SvarSletJeg var lidt skuffet over messen, men det skyldes nok at jeg havde nogle forventninger efter noget andet. For hvem der skulle have nyt køkken eller bad, eller repareret huset så var messen et eldorado af stande.